Tragedie fără margini în ajun de sărbători! Șapte membri ai unei familii au murit intoxicați cu monoxid de carbon

Șapte membri ai unei familii au murit intoxicați cu monoxid de carbon, în Minnesota, SUA. Potrivit primelor informații survenite de la autorități, ar fi fost vorba de un accident.
Ruxandra Rădulescu
23 dec. 2021, 22:46
Tragedie fără margini în ajun de sărbători! Șapte membri ai unei familii au murit intoxicați cu monoxid de carbon

O tragedie cumplită a lovit o familie din statul Minnesota, SUA, unde șapte membrii ai unei familii au murit intoxicați cu monoxid de carbon, în propria locuință.

Tragedie pe şosea, 13 morţi după coliziunea dintre un microbuz şi un camion. Este unul dintre cele mai grave accidente de anul acesta, din Ucraina

Din primele informații ale Poliției reiese că a fost vorba de un accident. Teribila descoperire a fost făcută de rudele familiei, care s-au deplasat pâna la locuința din sudul orășelului Moorhead, deoarece nu mai știau nimic de aceștia de câteva zile, notează ABC News.

Autoritățile nu cunosc momentan cauza tragediei și nici când anume a avut loc, dar au precizat că trei dintre copiii familiei nu au fost vineri la școală.

Șeful poliției, Shannon Monroe, a spus că monoxidul de carbon ar fi putut să provină fie din cuptorul casei, fie de la o dubă, aflată în garaj.

Deocamdată nu s-a descoperit vreo defecțiune la cuptorul familiei. Moore a spus că se fac teste suplimentare pentru a determina dacă victimele aveau cianura de hidrogen în sânge, ceea ce ar indica că ar fi implicată duba, dar aceste teste ar putea dura până la opt săptămâni.

Tragedie în Mexic: 53 de migranţi morţi şi 54 de răniţi după ce un TIR s-a răsturnat

Tragedie în Mexic. Autorităţile mexicane spun că cel puţin 53 de persoane au murit şi alte zeci au fost rănite după ce un camion de marfă care transporta migranţi din America Centrală s-a răsturnat.

Tragedie bizară. Un cunoscut vlogger și-a pierdut viața la doar cinci zile după ce și-a asigurat fanii că nu a murit!

TIR-ul s-a răsturnat în provincia Chipas, notează abcnews. Biroul procurorului general federal a declarat că trei dintre răniţi sunt în stare critică. Luis Manuel Moreno, şeful biroului de apărare civilă din statul Chiapas, a declarat că aproximativ 21 dintre răniţi aveau răni grave şi au fost transportaţi la spitale locale.

Victimele par a fi imigranţi din America Centrală, dar naţionalitatea lor nu a fost confirmată deocamdată. Moreno a relatat că unii dintre supravieţuitori au spus că sunt din ţara vecină, Guatemala.

Unul dintre supravieţuitori, Celso Pacheco din Guatemala, a declarat că tirul mergea cu viteză şi a pierdut controlul sub greutatea oamenilor din interior. Pacheco a spus că la bord se aflau migranţi din Guatemala şi Honduras şi a estimat că la bord se aflau între opt şi zece copii mici. El a spus că încerca să ajungă în Statele Unite, dar că acum se aşteaptă să fie deportat în Guatemala.

DailyBusiness
Salarii explozive în România! Joburi de peste 10.000 lei pe lună și oportunități uriașe pentru câteva domenii în creștere
Spynews
Anunț ANM de ultimă oră! A fost emis cod galben de vreme severă. Zeci de județe, sub atenționare
Bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
Fanatik.ro
Video. Denise Rifai i-a arătat cartonașul galben lui Nicușor Dan la Testul Puterii! Ce s-a întâmplat la emisiunea maraton de pe Fanatik
Capital.ro
Verdict pentru Călin Georgescu. Nu se mai aștepta la acest anunț minunat: Cele mai mari șanse
Playtech.ro
Cum trebuie reglată tetiera din maşină pentru a te proteja în caz de accident. Prea puţini şoferi ţin cont
DailyBusiness
Busu, la un pas de moarte. Cine l-a salvat pe prezentatorul de la Pro TV: „Mi-a rupt cinci coaste și îi mulțumesc”
Adevarul
PSD sună mobilizarea pentru Crin Antonescu cu previziuni sumbre: ieșirea de la guvernare, primari aleși în două tururi și posturi tăiate SURSE
wowbiz.ro
Regele Charles, la spital! Palatul Buckingham a făcut anunțul cu privire la starea de sănătate a monarhului
Spynews
Insula din Grecia perfectă pentru familii. Priveliștile sunt spectaculoase, iar apele calme sunt ideale pentru înotătorii începători
Spynews
Cine sunt și cum arată surorile lui chef Alexandru Sautner. Doina Militaru și Cristina Iacob au gătit pentru jurați și au primit cuțitul de argint
Evz.ro
Cristi Borcea, dezvăluiri de care altora le-ar fi mare rușine
Ego.ro
Dana Budeanu... abia o mai recunoști! Cum arăta vedeta acum 15 ani
Prosport.ro
FOTO. Îi face concurență celei mai frumoase femei din lume
kanald.ro
Ce pensie primește Maria după 22 de ani de muncă în Italia! Aceasta nu duce grija zilei de mâine: „E de trei ori mai mare decât pensia din România”
Cancan.ro
Nuntă secretă în politică! Fostul prim-ministru al României s-a căsătorit la Viena cu deputata care i-a furat inima
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România a pierdut cel mai mare artist. A fost o legendă. Rămâne veșnic în inimile românilor
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume s-a iubit cu colega ei
stirilekanald.ro
"Ștefan era foarte bun la învățătură, un băiat liniștit" - Tatăl băiatului a dezvăluit ce obișnuia să facă acasă
Florin Busuioc, internat de urgență la spital: „A fost o formă urâtă de gripă, m-a dărâmat complet”
MediaFlux
Alocații luna aprilie 2025. Vești bune pentru părinți
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Actriţa din piesa care a deranjat Biserica, ameninţată: Nu-mi venea să cred