Breaking
News
Ciobanul se afla cu oile la păscut împreună cu alţi patru bărbaţi în momentul în care s-a petrecut tragedia. Aceştia din urmă nu au fost martori direcţi ai evenimentului, însă au sesizat dispariţia sa după ce au văzut oile împrăştiate pe pajiştea montană.
Imediat au sunat la numărul de urgenţă 112, iar 16 salvamontişti şi jandarmi montani s-au deplasat în zonă şi l-au căutat pe ciobanul căzut în prăpastie mai bine de trei ore. Bărbatul a fost găsit însă fără viaţă.
Poliţia a deschis o anchetă pentru a afla cauza exactă a decesului.