Task-urile curg valuri-valuri, fără oprire, aşa că dacă nu ne organizăm câteva zile, apoi nu mai ştim de unde să apucăm to do list-ul, cum să jonglăm cu activităţile plictisitoare, preferabil până când dispar fără să mai fie necesară munca noastră, sau cum să rezolvăm totul pentru a avea mai mult timp liber…
La toate aceste „trileme” profesionale venim cu cinci trucuri infailibile care te vor ajuta să-ţi repui zâmbetul pe buze şi să fii mai eficientă şi mai apreciată de şefi.
Ce sa nu-i spui niciodata sefului
Outsourcing-ul task-urilor plictisitoare
Dacă şefului nu-i poţi spune că nu ai chef de muncă, poţi „sări” câteva activităţi casnice care-ţi ocupă o grămadă de timp ca, de exemplu, cumpăratul de detergenţi şi mâncare. Comandă online (da, există servicii speciale care-ţi vin cu toate cumpărăturile acasă) tot ce ai nevoie, vorbeşte cu o prietenă să-ţi ducă maşina la spălat sau hainele la curăţătorie şi găseşte pe cineva care să facă ordine ȋn casă. Vei vedea că, deodată, ai mai mult timp pentru tine şi iubitul tău.
Iata 5 trucuri pentru a fi mai relaxata la munca pe cosmopolitan.ro