Unul dintre site-urile apropiate bisericii, CrestinTotal.ro a publicat un articol in care acuza artistii că versurile ar reprezenta o odă adusă demonilor’ și un atac asupra credinței.
Clipul și piesa făcute de acești doi artiști întrec orice bun simț și respect față de credința creștină și mă mir că preoții/pastorii tac. Poate spuneți: Ce treabă avem noi cu ei?. Avem treabă cu ei pentru că din păcate sunt modele pentru unii dintre copiii noștri, ai românilor, ai enoriașilor din țara aceasta 98% creștină. Copii care îi ascultă zilnic, a apărut pe CreștinTotal.ro.
În ultimele 72 de ore au apărut peste 300 de comentarii la postarea de pe YouTube a clipului, având loc argumente între fanii trupei și credinciosii ofensați. Nu este prima dată când trupa Vunk intră în conflict cu biserica, aceștia fiind acuzați de instigare împotriva ortodoxiei’ și în 2014, odata cu lansarea piesei Ne facem auziți’.