Uliţele din Capitală. 650 de străzi, fără asfalt VIDEO

Zăpada transformă unele străzi din Capitală în uliţe de sat. Drumurile nu au asfalt şi nici canalizare, iar oamenii merg pe ele în cizme de cauciuc. În Bucureşti, capitală europeană, sunt aproximativ 650 de străzi în această situaţie.
Romania TV
22 ian. 2012, 11:54
Uliţele din Capitală. 650 de străzi, fără asfalt VIDEO

Îngustă, fără asfalt, cu gropi apă până la gleznă. La prima vedere ai putea spune că este vorba de o uliţă de sat. Însă suntem pe strada Bobâlna, din sectorul 5 al Capitalei. Fie că e iarnă sau vară, accesul pe această stradă este mereu dificil. Deşi este conectată la utilităţi, primăria nu a asfaltat nici acum strada.

„Strada este foarte mizerabilă, foarte prafuită vara, iarna nu putem sa mergem. Ce să vă mai spunem, e jale, e strada cea mai urâtă din tot cartierul”, se plâng oamenii.

Ei se simt neglijaţi de primar şi spun că nu există niciun motiv pentru care această stradă să nu fie asfaltată.

„Strada are utilităţi, să nu caute motiv că nu are gaz sau apă. Are de toate, de douăzeci şi ceva de ani”, susţine unul dintre cei care locuiesc aici.

În aceeaşi stare sunt alte câteva sute de străzi din Capitală. Primarul general Sorin Oprescu promite că toate aceste străzi vor avea până în 2016 apă, canalizare si asfalt.

DailyBusiness
Breaking! Zelenski pleacă de la Casa Albă fără să mai semneze acordul pentru mineralele Ucrainei cu Donald Trump
Spynews
Încă un episod în scadalul pe mașină dintre Gabi Bădălău și cel pe care îl considera prieten. Ce îi cere bărbatul afaceristului / FOTO
Bzi.ro
Ce dramă a trăit Andi Moisescu! De ce nu l-a crescut mama sa în primii ani de viață
Fanatik.ro
Destinația de vacanță din România care i-a înnebunit până și pe japonezi. Zona este spectaculoasă: “Are un farmec aparte”
Capital.ro
Călin Georgescu nu-și depune candidatura. A anunțat decizia: Rămâne de văzut
Playtech.ro
Limba extrem de asemănătoare cu româna. Se învață în doar o lună, iar jumătate din vocabular este identic cu cel românesc
DailyBusiness
Cele mai scumpe căpșuni din București. „Ofertele” de 1 Martie depășesc orice imaginație: 3 căpșuni – mărțișoare au ajuns să coste peste o sută de lei
Adevarul
Detaliul observat de un fost ofițer KGB la întâlnirea dintre Trump și Zelenski de la Casa Albă. „Totul părea normal”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Maria Cutzarida-Crătunescu – Prima femeie medic a României și soarta neștiută a mormântului ei
Spynews
Destinația ideală pentru femeile care călătoresc singure. Orașul european ce ocupă primul loc
Spynews
Rețeta de sushi tarts a Andreei Raicu: „Au fost gata super rapid și chiar sunt super gustoase”
Evz.ro
O concurentă de la iUmor are leucemie. „Un șoc pe care nu pot să-l descriu”
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume, o nouă apariție spectaculoasă
kanald.ro
Cu ce probleme de sănătate se confrunta Luca Manolache. Tânărul a trăit niște luni de coșmar înainte să-și piardă viața
Cancan.ro
Alimentul care costă doar 7 lei în supermarket și e campion la omega 3. Mihaela Bilic: „Are toți nutrienții de care avem nevoie”
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
A murit cea mai mare și iubită actriță: A fost un talent uriaș. Lumea a pierdut un suflet mare
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cât de frumoasă este Sorana Cîrstea. Iubita lui Ion Țiriac jr. a făcut senzație cu apariția ei pentru WTA
stirilekanald.ro
Tatiana a murit carbonizată în tragedia din Copșa Mică. Avea 56 de ani și mergea la muncă atunci când a ajuns sub roțile microbuzului în flăcări
Întâlnire între Zelenski și Starmer la Londra și un summit european iminent
MediaFlux
Efectele disputei Trump-Zelenski de la Casa Albă. Ucraina se teme de ce e mai rău
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
America a murit… God Bless Europe!