Breaking
News
Potrivit dispeceratului ISU Maramureş, copilul a intrat, vineri, într-o clădire dezafectată a fostei Exploatări Miniere din localitatea Nistru, moment când o parte din planşeul clădirii s-a desprins şi s-a prăbuşit peste el, informează Agerpres.
Un echipaj al SMURD se află la locul accidentului pentru a scoate corpul adolescentului de sub dărâmături. Intervenţia pompierilor este dificilă din cauza pereţilor fragili din cărămidă, distruşi de intemperii. Cel mai probabil tânărul căuta fier vechi împreună cu alte persoane.
Prefectul judeţului Maramureş, Anton Rohian, se află la locul accidentului împreună cu echipa de intervenţie.