Un bărbat în vârstă de 52 de ani şi-a dat foc în parcul central din Deva, în faţa casei de cultură. Bărbatul a recurs la acest gest extrem din cauza faptului că nu are casă şi nici un loc de muncă, informează pressalert.ro.
Bărbatul care şi-a dat foc este un om al străzii. Când au văzut ce are de gând să facă, oamenii au sunat la 112. Medicii SMURD i-au acordat primul ajutor şi l-au transportat de urgenţă la spital cu arsuri pe o mare parte din suprafaţa corpului.