Un cetăţean iranian a fost prins cu jumătate de kilogram de opiu în Capitală

Un bărbat de origine iraniană a fost prins de poliţişti în timp ce încerca să vândă, în cartierul Drumul Taberei din Capitală, jumătate de kilogram de opiu. Asupra bărbatului a fost găsită suma de 4.500 de euro ce ar fi provenit din trafic de droguri.
Filip Stan
18 mai 2016, 15:14
Un cetăţean iranian a fost prins cu jumătate de kilogram de opiu în Capitală

Reprezentanţii Poliţiei Române au prins în flagrant un cetăţean iranian, suspectat că se ocupa cu traficul de droguri, acesta având asupra lui jumătate de kilogram de opiu, cantitate pe care bărbatul ar fi intenţionat să o vândă în cartierul Drumul Taberei din Sectorul 6 al Capitalei, zonă în care şi-ar fi desfăşurat activitatea.

La data de 17 mai, poliţiştii antidrog din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Bucuresti au surprins în flagrant delict un cetăţean iranian bănuit de trafic de droguri. Asupra acestuia au fost descoperite aproximativ 500 de grame de opiu, precum şi 4.500 de euro susceptibi a proveni din traficul de droguri„, se arată în comunicatul Poliţiei.

După audieri, care au avut loc la sediul DIICOT Bucureşti, bărbatul a fost arestat preventiv de judecătorii Tribunalului Bucureşti, sub acuzaţia de trafic de droguri de mare risc.

Citeşte şi Acţiune de amploare în Mehedinţi. Mai mulţi traficanţi de ţigări, încătuşaţi pe şosea VIDEO

DailyBusiness
Categoria de români care poate primi ajutor de 200.000 de euro din partea statului. Ce condiții trebuie să îndeplinească
Spynews
Cine este fostul soț al Mădălinei Pamfile. Cei doi s-au despărțit la un an după nunta din Dubai
Bzi.ro
De ce a dat-o în judecată Antena 1 pe soția lui Florin Dumitrescu: Se cer despăgubiri de jumătate de milion de lei!
Fanatik.ro
Ce să pui în cafeaua de dimineață în loc de zahăr sau miere. Ingredientul banal care îi taie gustul amar și care are foarte puține calorii
Capital.ro
Cea mai grea lovitură pentru Călin Georgescu. S-a aflat adevărul: Să vadă lumea...
Playtech.ro
Dan Negru, reacție tranșantă după retragerea Simonei Halep: “I-aș cere să nu mai spună niciodată suntem o țară...
DailyBusiness
Pensie record în România! Un român încasează peste 108.000 de lei pe lună doar din contributivitate!
Adevarul
Imaginea virală cu un bolid de lux lângă o căruță, pe șosea, le-a aprins imaginația românilor: „România, țara tuturor bugetelor”
wowbiz.ro
Mihaela a murit alături de tatăl ei, după ce s-au scufundat cu mașina în râul Olt! Ce a apucat tânăra să facă în ultimele clipe de viață?
Spynews
Despărțire șoc în showbiz! Mădălina Pamfile nu mai formează un cuplu cu tatăl copiilor! Primele declarații
Spynews
Rețeta de prăjitură cu biscuiți și ciocolată fără coacere. Îți vei surprinde familia cu acest desert
Evz.ro
Netflix face schimbări mari. Abonații așteaptă de multă vreme
Ego.ro
Motivul pentru care Bianca Censori a apărut fără haine la premiile Grammy 2025
Prosport.ro
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
kanald.ro
Ultimul mesaj al Mihaelei, înainte să se stingă alături de tatăl ei după ce au plonjat cu mașina în râul Olt: „Ai fi nemuritoare...”
Cancan.ro
Ninge de Paște în București?! Meteorologii EaseWeather au modificat prognoza
Playsport.ro
IMAGINILE MOMENTULUI! Arbitra de 24 de ani a fost prinsă cu observatorul de 3 ori mai în vârstă ca ea și video-ul compromițător a fost făcut public!
Capital.ro
Călin Georgescu este furios. I-au blocat planul cu care câștiga România: Asta-i soluția!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. S-a iubit cu milionari celebri, iar acum l-a părăsit pe fotbalistul prins dopat cu cocaină la Dinamo: „Mă uit la toți şi toate cum se înşală între ei”
stirilekanald.ro
Ea e tânăra care s-a scufundat cu mașina în Olt. Mihaela avea 23 de ani și venise în vacanță la rude
substantial.ro
Paragon Solutions reziliază contractul cu Italia după acuzații de spionaj prin software
MediaFlux
Poți să rămâi FĂRĂ PENSIE. Ce documente trebuie să depui NEAPĂRAT
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Locomotivele fabricate în România care rup norii în Europa. Nu țin cont de vreme (VIDEO)