Băiatul se afla la joacă împreună cu mai mulţi copii pe un teren agricol din localitatea Perieni. La un moment dat s-a dezechilibrat de pe bicicletă şi a căzut.
Totul s-a întâmplat sub ochii bunicului, care a sunat disperat după ajutor. El a fost dus la Spitalul Bârlad, iar medicii spun că starea lui este gravă şi au decis să cheme elicopterul să-l ducă la Spitalul de Copii "Sf. Maria" din Iaşi.
Copilul, în vârstă de 9 ani, a suferit o lovitură puternică în zona capului.
Băiatul se afla la joacă împreună cu mai mulţi copii pe un teren agricol din localitatea Perieni. La un moment dat s-a dezechilibrat de pe bicicletă şi a căzut.
Totul s-a întâmplat sub ochii bunicului, care a sunat disperat după ajutor. El a fost dus la Spitalul Bârlad, iar medicii spun că starea lui este gravă şi au decis să cheme elicopterul să-l ducă la Spitalul de Copii „Sf. Maria” din Iaşi.
Copilul, în vârstă de 9 ani, a suferit o lovitură puternică în zona capului.