Breaking
News
Primarul din localitatea Hălmagiu, judeţul Arad, a dat funcţia pe volan. Acesta a lăsat baltă treburile administrative şi a plecat în curse ca şofer de TIR, potrivit România TV.
De când a fost investit în funcţie, edilul nu a mai dat pe la primărie, iar consilierii locali l-au reclamat. Primarul-şofer neagă acuzaţiile, însă prefectul l-a demis printr-un ordin.
Acum, în comuna Hălmagiu se vor organiza noi alegeri, iar, între timp, de treburile administrative se va ocupa viceprimarul.