Primarul din Murgeni a oprit pur şi simplu apa la un bloc pentru că, magazinul său, situat la parter a fost inundat de mai multe ori din cauza unei defecţiuni.
Supărat că marfa i-a fost inundată, edilul a oprit apa celor 24 de familii din bloc. Mai mult, acesta a ameninţat că vor sta fără apă până când, va putea să-şi mute marfa şi mobilierul din magazin.
Primarul de apără însă, şi spune că nu a dat nicun ordin.
„N-am dat eu nicio dispozitie. M-au inundat de vreo patru ori si trebuie sã-si repare teava. Acum, ca sã nu mi se strice marfa si mobilierul din magazin, au spus cã vor repara!”, a spus primarul potrivit vremeanoua.ro.
În cele din urmă, situaţia a fost rezolvată de către directorul sistemului de distributie si colectare a apei potabile si menajere, care, şi-a trimis imediat oamenii să dea drumul la apă locatarilor.
Citeşte şi