Breaking
News
Sătenii din comuna Romuli din Bistriţa Năsăud se răcoresc la piscină după ce termină cu munca pâmântului.
Piscina din localitatea Romuli este ultramodernă, are apă încalzită şi filtrată, însă nu toţi localnicii ştiu ce se face acolo. Bătrânii spun că preferă să se spele acasă, şi nu în bazinul comun.
Această investiţie a scos din bugetul primăriei Romuli aproape de 25.000 de euro.
„Este o investiţie benefică şi binevenită pentru tinerii care se bucură şi ei de condiţii decente, duşuri, apa incalzită, tot am investit pentru tineri. Tot ce vedeţi aici mai putin de 25.000 de euro”, a declarat primarul comunei Romuli, Ioan Moniţă.
Banii vor fi recuperaţi cu timpul prin plata taxei de acces la piscină – 5 lei pentru copii şi 10 lei pentru adulţi.