Fapta a fost comisă în luna august a anului 2012, iar de atunci procurorii încearcă să stabilească identitatea tânărului agresor.
Procedura este una greoaie, pentru identificare fiind necesară o adeverinţă emisă de maternitatea unde s-a născut, dar şi de o procedură efectuată de medicina legală pentru a identifica vârsta băiatului, potrivit România TV. Instanţa va înregistra ulterior naşterea tânărului şi atunci procurorii vor avea şi un act oficial în baza căruia îl va putea judeca.
Băiatul cu care a participat la această faptă a fost condamnat deja la şapte ani de închisoare.