Marian Bartoc lucrează la STB, pe linia 1.
„Mi-a lăsat un gust amar tot ce s-a întâmplat atunci. Atât a gândit dânsul, atât a putut. Presiunea a fost neaşteptat de mare, într-adevăr. Mă aşteptam să mă dea în judecată. Dacă ar fi făcut-o, aş fi câştigat, probabil, apoi i-aş fi cerut eu daune morale de un leu. Toată conducerea RATB-ului a fost alături de mine. Însă, n-a fost totul roz. Am primit ameninţări de la necunoscuţi. Nu ştiu de unde mi-au aflat numărul de telefon”, a declarat Marian Bartoc pentru Libertatea.
Mircea Lucescu şochează: Trebuia să mor în accidentul acela
Ancheta a arătat că vatmanul nu a fost vinovat, deşi Mircea Lucescu a susţinut că respectivul a vrut să-l lovească. Antrenorul a avut nevoie de spitalizare, a fost la Spitalul Universitar, şi a fost vizitat inclusiv de Rinat Ahmetov, patronul lui Şahtior Doneţk.