Vergil Chiţac a spus că a votat pentru toţi constănţenii care îşi doresc lucruri normale.
„Am votat pentru constănţeni, pentru toţi constănţenii care îşi doresc lucruri normale, simple, curăţenie pe străzi, locuri de joacă pentru copii, trotuare, spitale, şcoli, locuri de muncă bine plătite, în consecinţă, am votat pentru schimbare. E necesară schimbarea modului de a conduce oraşul”, a afirmat candidatul PNL la Primăria Constanţa.
El a precizat că oraşul trebuie administrat în interes public.
„Oraşul trebuie condus transparent, în interes public şi nu în favoarea grupurilor şi a găştilor de interese. Este absolut necesar lucrul ăsta. (…) La finalul acestei zile, în Constanţa se va produce o schimbare istorică”, a declarat Vergil Chiţac.