Vasluianul în vârstă de 58 de ani, era crescător de animale. Ieri a muncit toată ziua, fără să țină cont de oboseală și de cele 35 de grade de afară. A plecat la câmp și nu s-a mai întors.
Citeşte şi: Cel mai negru weekend de pe litoral. Încă un tânăr a murit înecat la Constanţa
La Călărași, doi adolescenţi care plecaseră să se răcorească în Dunăre s-au înecat. Unul avea 14, celălalt 18 ani. Trupul unuia dintre băieți a fost recuperat de pompierii de la ISU, dar medicii nu l-au mai putut salva.
Și la Iași, un tânăr de 33 de ani din localitatea Jijia s-a înecat. Ca să scape de arşiţă, bărbatul a plecat la scăldat împreună cu doi prieteni. A sărit în apa adâncă de peste doi metri, dar, după ce a ieşit de două ori la suprafaţă, nu a mai fost văzut.
Citeşte şi: Şi-a dat viaţa pentru a-şi salva prietena. O adolescentă de 16 ani a murit înecată VIDEO
Tânărul a fost recuperat din apă de un localnic şi resuscitat de medici mai bine de jumătate de oră, însă în zadar.