Victor Ciutacu bagă „boţii” în scandalul trolilor lui Geoană: „Oricât te-ai spăla și te-ai parfuma cu NATO, tot a Vanghelie miroși. Deci rămâne cum a zis Iliescu…”

Scandalul încăierării candidaților la prezidențiale ia amploare. Israelianul Tal Hanan, personaj care ar fi manipulat alegerile în 30 de țări prin intermediul unor ferme de boți și al unor troli bine coordonați, este în centrul scandalului Geoană-Lasconi. În scandal apare și Marcel Ciolacu după ce președinta USR îl cere să verifice campania lui Mircea Geoană din online. Victor Ciutacu vine cu toate informațiile despre acest caz.
Filip Stan
31 oct. 2024, 17:22
Victor Ciutacu bagă

„Elena Lasconi are meritul indiscutabil că, atacându-l pe Mircea Geoană la hackereală, a animat o campanie prezidențială profund anostă, spune Victor Ciutacu. ” Ajutată, evident, de cel consacrat pe viață de Ion Iliescu drept prostănac cu P. Fiindcă răspunsul tâmpit și precipitat al unui ditamai fost secretar adjunct al NATO la un securism ieftin și prost pus în scenă al unei țațe inculte a dat foc dezbaterii publice. Negând ca neghiobul, deși era de presupus totuși că rezista-șefă are ceva la mână, așa-zisul independent care candidează la Președinția României s-a comportat ca un bărbat prins cu chiloții-n vine la vecina de la trei care-i strigă nevestei înșelate „dragostea mea, nu e ceea ce pare”.

„Scandalul s-a dezvoltat arborescent și, odată cu intrarea în scenă a altfel precautului Marcel Ciolacu, am ajuns la faza fermelor de troli. Pe care toată lumea le folosește și nimeni nu recunoaște. Evident, tot primăreasa de Câmpulung s-a suit rapid pe val, cerând imperativ și isteric premierului, candidat și el la președinție, să-și controleze adversarul în alegeri la troli. Dacă o face, e abuz împotriva contracandidatului. Dacă n-o face, e complicele lui. Deci aproape win-win. De ce spun aproape? Fiindcă nu există nici o lege publicată în Monitorul Oficial al Grădinii Maicii Domnului care să interzică folosirea trolilor și să prevadă pedepsirea celor care-i utilizează. Dar mai contează valoarea unui adevăr care strică o știre bună? Așa că toată lumea bate câmpii cu voioșie”, mai spune Victor Ciutacu la România TV.

Marcel Ciolacu, despre scandalul ”fermelor de troli”: ”Domnul Geoană trebuie să lămurească. Statul este îndreptățit să prevină și să ia măsuri dacă există suspiciuni. Și sunt”

„Norocul tuturor celor cărora le vorbește gura fără ei e că scandalul va fi închis taman de persecutatul Geoană. Care, disperat să se disculpe, se cere peste tot și oriunde, la tv, în podcasturi, în ușa de la frigider, se duce și de fiecare dată calcă pe greblă. Ultima nerozie grandioasă a celui care o acuză pe Lasconi că umblă cu securisme pe model Băsescu e un securism și mai mare decât al nefericitei. Cică i-a zis lui Google că-i o firmă de la Satu Mare care plătește campanii pe net împotriva lui. Jură-te pe cartofi prăjiți că-i așa, Mirceo! În ce calitate îți reportează ție gigantul tech cine-i bagă bani în conturi? Ești, mai nou, vreun șef de Fisc planetar? Oricât te-ai spăla și te-ai parfuma cu NATO, tot a Vanghelie miroși. Deci rămâne cum a zis Iliescu…”, conchide Victor Ciutacu.

Marcel Ciolacu îl acuză pe Mircea Geoană că își face campanie cu o fermă de troli: „Știam că există într-o clădire o foarte multe servere pentru ferme de boți”. Elena Lasconi solicită sesizarea DNSC și ANCOM pentru verificări

DailyBusiness
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
Spynews
EXCLUSIV / Robert Lele, anchetat de procurori după ce a bătut-o pe Andra Volos. Manelistul a fugit și Poliția nu l-a mai găsit acasă
Bzi.ro
Reacția lui Gigi Becali, după ce Guvernul a declarat zi de doliu național în urma morții Papei Francisc: „Nu plâng la mormânt străin!”
Fanatik.ro
Lidl bagă la raft, de sâmbătă, 26 aprilie 2025, produsele de care toți românii au nevoie. Sunt cu preț redus, ofertele sunt limitate
Capital.ro
Mașinile au primit interzis. Decizie obligatorie pentru șoferii români. Intră în vigoare luni, 28 aprilie
Playtech.ro
Care sunt drepturile soțului supraviețuitor la moștenire. Ce spune legea
DailyBusiness
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
Adevarul
Lovitură masivă pentru Trump: Un gigant auto japonez își mută producția în afara SUA, ca urmare a tarifelor impuse
wowbiz.ro
Fostul iubit al Danielei Crudu a fost declarat mort! Detalii halucinante
Spynews
Cătălin Dobrescu, fostul soț al Oanei Radu, și-a cerut iubita în căsătorie! Cum a reacționat Alina
Spynews
Cătălin Botezatu și Nicolle Fota se pregătesc de nuntă?! Iubita designerului a dezvăluit cum își dorește să arate rochia de mireasă
Evz.ro
Cea mai puternică rugăciune de Izvorul Tămăduirii. Te scapă de boli grele
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Raluca Zenga, apariție exotică într-un costum de baie cu o vedere generoasă, chiar în ziua de Paşte
kanald.ro
Avertizări de Cod Galben în toată țara. Vremea se schimbă radical între 25 și 27 aprilie
Cancan.ro
NU E BANC! Câți lei câștigă lunar un livrator de mâncare în Timișoara: 'Lucrez de luni până joi, 12 ore pe zi'
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Turul 2 înapoi și reluarea alegerilor. Călin Georgescu a primit azi verdictul. Decizia ÎCCJ e definitivă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prietena Soranei Cîrstea, divorțată de o vedetă TV! Pentru ea a părăsit-o milionarul pe Ana
stirilekanald.ro
Maria a murit de Paște, la slujba de Înviere. Femeia s-a prăbușit la pământ, în biserică. Ce i-a spus preotului înainte să moară: "Tare greu mi-a fost să ajung astăzi la biserică"
Judecătorul Alexandru Vasile de la Curtea de Apel Ploieşti va fi cercetat de Inspecţia Judiciară
MediaFlux
Ilie Bolojan sesizează CCR! Mișcare de ultimă oră a președintelui interimar
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
CFR Călători îl primește și pe „Constantin Brâncuși“, a patra locomotivă modernizată de Softronic. Cum arăta înainte