„Aici la Ruse e a doua oară când ne întâlnim. În urmă cu aproape un an eram aici într-o campanie electorală și m-am bucurat să-l sprijin pe domnia sa și un nou guvern al Bulgariei. Mi-a promis că va fi de asemenea prezent în prima campanie electorală din România”, a afirmat Ponta.
Premierul a argumentat că acest lucru înseamnă că există obiective comune și „capacitatea de a lucra împreună”.
Premierul Victor Ponta s-a aflat vineri la Ruse unde a participat la o ședință de guvern comună a cabinetelor român și bulgar.