Violator din Gorj, prins de poliţişti după ce a răpit o fată de 16 ani

Bărbatul din Gorj care a răpit o minoră de 16 ani chiar din faţa casei a fost prins. Agresorul a stat ascuns aproape o lună în pădure, iar poliţiştii l-au găsit în casa unui prieten. Şi acesta din urmă a fost reţinut.
Romania TV
17 iul. 2013, 20:24
Violator din Gorj, prins de poliţişti după ce a răpit o fată de 16 ani

Bărbatul a luat-o cu forţa pe fata de 16 ani chiar din faţa casei. După mai bine de 24 de ore de căutări, poliţiştii au găsit-o pe tânără la marginea satului, însă agresorul reuşise să scape. Timp de o lună, a stat ascuns.

Bărbatul a mărturisit că a stat ascuns într-o pădure de frica autorităţilor, însă spune că nu i-a făcut nimic copilei. „Nu i-am făcut nimic, doar ne-am plimbat şi am ajuns la sechestrare de minori”, a spus acesta.

Şeful Poliţiei Rovinari, Constantin Bărbulescu, a spus că răpitorul s-a ascuns în locuinţa unui alt bărbat, aflată în apropiere de casa victimei sale. „A incercat sa se sustraga, noi am monitorizat zona timp de o luna, timp în care s-a efectuat scotocirea zonei pe o distanţă de 6 kilometri”, a spus Bărbulescu.

Rudele fetei răpite respiră uşurate acum că agresorul şi complicele lui au ajuns pe mâna poliţiştilor. Pentru lipsire de libertate şi tentativă de viol, bărbatul riscă până la 15 ani de închisoare.

DailyBusiness
Sute de angajați din școlile de stat, concediați în urma unei ordonanțe. Decizia se aplică și medicilor
Spynews
Eclipsă de Lună în Fecioară, în noaptea dintre 13 martie și 14 martie! Patru zodii vor fi cele mai afectate
Bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
Fanatik.ro
Top 4 mașini care nu ajung foarte des în service. Au o fiabilitate crescută și prețuri accesibile la achiziție
Capital.ro
Cod Rutier 2025. Șoferii care nu mai trec de ITP. Documentul cerut acum obligatoriu de RAR
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă nu semnezi amenda primită în trafic. Avertismentul Poliţiei Rutiere
DailyBusiness
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
Adevarul
Bolojan: „Nu pățești nimic dacă stai într-un avion de linie cu echipa ta. E o chestiune de normalitate”
wowbiz.ro
Minerva este condusă astăzi pe ultimul drum! Fratele Gabrielei Dima, detalii exclusive despre înmormântarea de la Arad: „Slujba va fi ținută de cinci preoți” | EXCLUSIV
Spynews
Rețetă delicioasă de amandine de post. Cum să le pregătești
Spynews
Răzvan Simion, apariție specială în serialul original Iubire cu parfum de lavandă, vinerea aceasta, de la 20.30, la Antena 1
Evz.ro
Locul din România în care oamenii sunt vindecați cu ajutor divin. E ascuns în munți
Ego.ro
Vedeta PRO TV regretă relația cu postul! Dezvăluiri neașteptate! EXCLUSIV
Prosport.ro
Reacția lui Jordan Chiles, după ce gimnasta din SUA a aflat ce s-a întâmplat cu apelul ei din proces
kanald.ro
Sfâșietor! Declarațiile cutremurătoare ale mamei jandarmului împușcat mortal în cap de un coleg. Ce mesaj i-a transmis fiul ei, cu doar câteva zile înainte de tragedie
Cancan.ro
Greșeala care ar fi dus la moartea jandarmului Răzvan Arnăut. Filmul tragediei de la Ochiuri!
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Se verifică banii numerar. Statul a pus limită la cash. Românii, obligați să justifice tot la ANAF
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
„E ceva extrem de personal. Tremur toată”. A rupt tăcerea despre cei 3 iubiți
stirilekanald.ro
Mama și iubita jandarmului împușcat mortal în timpul unui exercițiu de pregătire, îngenuncheate de durere după vestea tragică: „Aerul meu, te voi iubi mereu”
Asta mai lipsea acum. Doamne ferește! Este vorba de Sabrina, fosta iubită a lui Andrei Perneș
MediaFlux
Decizie în Guvern pentru pensionari! Măsura care viza seniorii din România, amânată până la finalul anului 
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Politicieni creați în eprubetă: șefa POT vrea să ”instaureze” turul doi