Viorica Dăncilă efectuează, marţi, vizite în mai multe locuri din judeţul Cluj. Preşedintele PSD a ales să se delaseze cu un avion de linie.
Astfel, potrivit programului, liderul PSD a vizitat Spitalul Municipal Dej, dar şi întreprinderile Platformei Sud. De asemenea, are programată o întâlnire cu fermierii în comuna Sănduleşti Turda, o vizită la cămin de batrâni din Cartierul Mărăşti, din Cluj-Napoca. De la ora 17, Viorica Dăncilă participa la un eveniment la Cinema „Florin Piersic”, din Cluj-Napoca.
Viorica Dăncilă a mers, sâmbătă, pe şantierul centurii oraşului Bacău, unde s-a plimbat şi cu bicicleta. Dăncilă a venit îmbrcată în blugi, dar nu a renunţat la pantofii cu toc.